Košík 0 x

5R – čo to vlastne je?

5R – čo to vlastne je?

Kvalita našich výrobkov je pre nás, samozrejme, prvoradá. Ako výrobca si však zároveň uvedomujeme svoju spoločenskú zodpovednosť a snažíme sa podnikať tak, aby sme z ekologického hľadiska vytvárali čo najmenšiu odpadovú stopu. To sa týka procesu výroby, ale aj výberu obalových materiáloch.

Máme ambíciu priblížiť sa čo najviac k zero waste – produkovať čo najmenej odpadu a nevyhnutne vyprodukovaný odpad recyklovať. Budeme radi, ak sa k nám pridáte. Produkovať čo najmenej odpadu – môžeme si to dať ako také spoločné novoročné predsavzatie, čo poviete? A spoločne tak môžeme inšpirovať aj ďalších ľudí.

Treba sa držať 5 hlavných zásad (tzv. 5R):

1.       Refuse – Odmietnem všetko, čo naozaj nepotrebujem

2.       Reduce – Zredukujem to, čo potrebujem

3.       Reuse – Použijem opakovane a opravím to, čo mám

4.       Recycle – Zrecyklujem, čo viac nepoužijem alebo neviem opraviť

5.       Rot – Zvyšok skompostujem

Stačí si to pri nákupoch zakaždým zopakovať a urobiť to správne rozhodnutie. Spočiatku to možno znie desivo a potvrdzujeme, že táto cesta je náročná, no každý jeden krôčik sa počíta. Dnes už navyše máme toľko možností…

Napríklad v bezobalových predajniach Do pohára v bratislavskej Dúbravke a v Poprade nájdete aj naše orechové krémy. Tak ako aj iné potraviny, kozmetiku či drogériu, orieškové maslá nuttyno si nakúpite na váhu do vlastného obalu, ktorý si prinesiete z domu – napríklad do pohára. Môžete si pokojne dopriať aj väčšie množstvo obľúbenej maškrty, než obsahuje jedno naše štandardné balenie a napriek tomu vám nezostane žiaden obal navyše ako odpad.

Veľmi sa tešíme zo spolupráce s týmto lokálnym predajcom a tiež z veľkého záujmu zákazníkov hneď od začiatku. A to, že stále viac a viac ľudí vyhľadáva bezobalové obchody, či lokálne značky, je pozitívom nie len pre nás, no najmä pre našu planétu. Vážime si všetkých zákazníkov, ktorí sa rozhodli pre túto ekologickejšiu cestu a veríme, že ich časom bude stále pribúdať. My budeme taktiež robiť všetko, čo je v našich silách, aby bola naša značka čo najviac ekologická.

Autor: Ester Faborová

X