Košík 0 x

Na každej kvapke záleží

Na každej kvapke záleží

Keďže prevažnú časť našich rastlinných nápojov tvorí voda, dbáme na to, aby mala čo najvyššiu možnú kvalitu.

V začiatkoch sme plánovali vyrábať nápoj z pramenitej vody. Ako sa však časom ukázalo,  z hľadiska hygieny by nezodpovedala  legislatívnym požiadavkám na výrobu. Od tejto myšlienky sme teda museli upustiť, no rozhodli sme sa spraviť všetko preto, aby používaná voda bola čo najkvalitnejšia.

Pred začatím výroby sme si dali vypracovať rozbor vody, ktorý v niektorých bodoch dosiahol až  prekvapivo dobré výsledky. Hodnoty namerané vo vode nás síce potešili, no k našej úplnej spokojnosti to nestačilo.

Prečo je voda taká dôležitá?

Do akej miery môže voda ovplyvniť chuť nápoja nezávisí iba od jej chuti. Ako národ môžeme byť bezpochyby hrdí na naše kvalitné vodné zdroje. Ekologické problémy sa však týkajú všetkých. Aktuálne výskumy ukazujú, že mikroplasty sa nachádzajú aj v najodľahlejších vodách Severného ľadového oceánu. A áno, nanešťastie, aj v slovenských vodách. Je to šokujúce, ale každý mesiac skonzumujeme približne 21 g mikroplastov. Môžeme to prirovnať k tomu, ako keby sme každý týždeň zjedli jednu kreditnú kartu. [1] Aj preto sme sa rozhodli pre montáž špeciálneho filtra na vodu.

Náš filter bol vyvinutý tak, aby bol schopný eliminovať nie len spomínané mikroplasty, ale aj iné látky, ktoré čističky vôd nie sú schopné zachytiť. Okrem iného sem patria rôzne pesticídy, herbicídy, zvyšky liekov, napríklad v podobe hormónov, či, samozrejme, ťažké kovy a baktérie. Minerály, ktoré sú užitočné pre náš organizmus (ako napríklad vápnik, horčík…) tento filter prepúšťa, tým pádom zachováva ich priaznivé účinky.

Aj vďaka tomu vám dnes s radosťou môžeme ponúknuť slovenské výrobky vyrobené z kvalitnej slovenskej vody.


[1] https://wwf.panda.org/?348371/Could-you-be-eating-a-credit-card-a-week

X